Rose Mia Estetik

Buz Başlıklı Epilasyon

Buz Başlıklı Epilasyon

Buz Başlıklı Epilasyon:

Aşırı tüylenme probleminden kurtulmak için hem kadınlar hem de erkekler yıllardır değişik yöntemlere başvuruyor. Bu konuda başvurulan ağda, traş ve kimyasal dökücülerle arzu edilen neticenin alınamamasının yanı sıra uygulamasının da zor olmasından kaynaklı olarak yeni yöntemler ortaya çıktı. Bu bağlamda da Buz Başlıklı Epilasyon uygulaması hayatımızdaki yerini aldı. Dalga boyu belli (649 nanometre) bazı ışık kaynaklarının vasıtasıyla istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlayan yöntem Buz Başlıklı Epilasyon uygulaması olarak adlandırılmaktadır. Lazerle epilasyonun bahsi geçen diğer yöntemlere oranla pek çok önemli üstünlüğü söz konusudur. İstenmeyen kıllardan kurtulmak konusunda Buz Başlıklı Epilasyon; güvenli, hızlı, etkili, yan etkiye sahip olmayan ve acı hissedilmeyen bir uygulamadır.

Buz Başlıklı Epilasyonda Tedavi Süreci:

Buz Başlıklı Epilasyonun uygulama süreci kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kişinin yaş, genetik, hormonal etkenler, kullanılan ilaçlar ve metabolik nitelikleri gibi etkenleri vücutta oluşan tüylerin yapısında rol almaktadır. Buz Başlıklı Epilasyon sayesinde de vücutta oluşan kılların büyümesi yavaşlatılmakta ve durdurulmaktadır. Vücuttaki bazı tüylerin büyümesi döngüsü nedeni ile uygulanan Buz Başlıklı Epilasyon tedavisinde seans süreleri artmaktadır. Sadece tüy yapısı değil tüy ve ten rengi de Buz Başlıklı Epilasyonun uygulama süresine etki etmektedir. Buz Başlıklı Epilasyonda ilk uygulama ardından tüy yapısı ya da tüy ve ten rengi ne durumda olursa olsun tüylerin normalinden daha yavaş ve ince olarak çıktığı fak edilmektedir.

Buz Başlıklı Epilasyon Nasıl Yapılır?

Buz Başlıklı Epilasyon uygulaması üç basamaklı bir süreçtir. Buz Başlıklı Epilasyon öncesinde uygulamanın yapılacağı alan temizlenir ardından bu bölgedeki uzun kıllar kısaltılır jel sürülerek lazer uygulamasına başlanır. Buz Başlıklı Epilasyonda verilen enerji nüfuz ettiği deriden geçerek tüy folikülündeki pigment tarafından emilmekte ve tüy folikülleri etkisiz hale getirilmektedir. Buz Başlıklı Epilasyonun yapılacağı bölgeye göre işlem birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir. Buz Başlıklı Epilasyonun ardından en fazla bir birkaç sonra tüyler kendiliğinden dökülür.

Buz Başlıklı Epilasyon Güvenli midir?

Doğru vakalarda, doğru dozla kullanıldığı takdirde Buz Başlıklı Epilasyon son derece güvenli bir yöntemdir. Ayrıca Buz Başlıklı Epilasyon cihazları FDA onaylıdır.

Buz Başlıklı Epilasyonun Ağda ve Traş Gibi Geleneksel Yöntemlere Göre Üstünlüğü Nelerdir?

Buz Başlıklı Epilasyon diğer yöntemlere oranla uygulama alanlarında kısa sürede ve etkili çözüm sağlar. Ayrıca özel bakım da gerektirmez.

Buz Başlıklı Epilasyonun Uygulamasının Sakıncalı Olduğu Durumlar Nelerdir?

- Kalp pili olanlar
- Sara hastalığı olanlar
- Hamile kadınlar
- Sarı beyaz ve ayva tüye sahip olanlarda Buz Başlıklı Epilasyon uygulaması sakıncalıdır.

Buz Başlıklı Epilasyonda Seans Aralıkları Nasıl Olmalıdır?

Buz Başlıklı Epilasyonda genellikle 5-6 seans ardından kesin sonuç alınabilir. Seans aralıkları ise uygulama bölgesindeki cilt yapısı ve kıl tipine göre değişim göstermektedir; Yüz bölgesi ortalama 4-6 hafta, vücut ise ortalama 8-10 haftadır.

Buz Başlıklı Epilasyonun Riskleri Var mıdır?

Deriye rengini veren melanin pigmenti fazla olduğu takdirde yani cilt esmer ya da bronzsa Buz Başlıklı Epilasyondan etkilenme riski olasılığı mevcuttur. Bu yüzden koyu renkli ciltlerde ve güneşlenme ardından yapılacak olan Buz Başlıklı Epilasyon uygulamaları öncesinde test atışı yapılır. Uygun görüldüğü takdirde Buz Başlıklı Epilasyon yapılırsa herhangi bir leke oluşumu riski söz konusu değildir. Ayrıca tam koruma etkili, yüksek faktörlü güneş kremleri sayesinde yaz aylarında da Buz Başlıklı Epilasyon uygulanabilmektedir.

Buz Başlık Epilasyon:

Buz Başlık, epilasyon ve Buz Başlıklı Epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı ve en son teknolojisidir. 810nm dalga boyunda bir diode lazer teknolojisiyle çalışır.

Alexandrite Buz Başlıklı Epilasyon Yöntemi:

Yalnız açık ten rengine sahip kişilerde uygulanan bir yöntemdir. Cilt tenine 3 cm mesafeden 755 nm dalga boyu ile atışlar yaptığından, herhangi bir iz bırakmaz ve hijyenik açıdan çok iyi sonuçlar verir.

Diode Buz Başlıklı Epilasyon:

“Diode lazer, istenmeyen tüylerin azalmasını amaçlayan bir lazer tedavi yönetimidir. Diode lazer’in dalga boyu diğer lazer yöntemlerine göre daha uzun olduğu için koyu renkli tenlerde bile tedavi süresine göre değişiklik gösteren etkili sonuçlar elde edilmektedir.

Depilasyon:

Vücuttaki kılların geçici olarak yok edilmesi yöntemidir.Salonumuzda hijyenik ve tek kullanımlık tüp ağda yöntemleri uygulanmaktadır.