Rose Mia Estetik

Dövme

Dövme

Dövme Nedir? Nasıl Yapılır?

Dövmenin temel şekli iğneyle deri dibine boya vermektir. Dövme ilk çağlarda kesiklerle yapılırdı. Bıçakla kesilip boya dökülerek yapılırdı. Ama şimdiki zamanda teknolojinin sayesinde iğneyle deri altına boya verilir. Bunun farklı makineleri ve farklı iğneleri vardır. Biri yaylı dönmeli makine, diğeri ise rotav denilen makinedir. Bu makinelerle deri dibine boya verilir. Farklı boyalar kullanılabiliyor. çok fazla renk yelpazesi vardır. Dövme çeşitleri çoktur dövme yaptıracak kişinin isteğine göre yapılır.

Dövme türleri nelerdir?

Dövme türleri klasik dövme türleri vardır.Bunlar çağdaş dövme sisteminin başladığında ilk yapılan dövmeler yaklaşık yüz seneye dayanır geçmişi. Yerlilerin yaptığı desenler vardır. Yani bunlar da günümüze tride olarak gelmiştir. Birde şu anda gerçekçi görüntüyü deriye aktarma tarzı vardır. buna da yenilikçi dövme denir.

Dövmenin çizimi nasıl yapılır?

Dövme yapmadan önce müşteri ile dövmecinin anlaşması gerekir. Yani müşterinin istediği şeyle dövmecinin çizdiği şey bir birine uymalıdır. Yada müşteri çizmek istediği dövmeyi kendisi tasarlayıp götürür. Ama her dövmeci çizilen şeyi uygulamaya bilir. Yada götürdüğünüz çizimi değiştirebilir. Çizimi değiştirdikten sonra müşteriyle ortak bir noktaya geldikten sonra dövme çizilmeye başlanır.

Dövme yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir?

Dövme yaptırmak isteyen kişi ilk önce aletlerin temizliğine bakmalıdır. Daha sonra dövme yaptırdığı dükkanın ve kişinin belgelerini görmelidir. Daha sonrada mutlaka dövmeci sini izlemesi gerekir. Dövmeci sini izlerse eğer kendisine yaptıracağı dövmeye hazırlıklı olarak gelir.

Dövme sonrası bakım nasıl yapılmalıdır?

Dövme Yaptırdıktan Sonra Mutlaka Dövme Yaptıran Kişi Herkesin Tavsiye Ettiği Kremi Kullanmalıdır. Kremi Her gün Sabunlu Suyla Mutlaka Bir kere En az bir kere Yıkamalıdır. Çünkü Hafta Boyunca Güneşe Solaryuma Çıkmamalıdır ve Denize Girmemelidir.