Rose Mia Estetik

Medikal El ve Ayak Bakımı

Medikal El ve Ayak Bakımı

Medikal El ve Ayak Bakımı Nedir?

El ve ayaklar vücut organlarımız içinde en sık kullandığımız organlardandır. Özellikle de ayaklarımız tüm yükümüzü taşıyan, onlar olmadan zorlanacağımız önemli organlardandır. Ayaklar yük taşıdığı ve destek işlevi gördüğü için daha sık yorulur. Ayak sağlığı bu yüzden daha çok önem arz eder. Eller de sık kullanıldığı için çabuk kirlenir ya da mikrop kapar. Bu yüzden ellerin bakımının zamanında yapılması ellerin ve ayakların hijyenik olması önemlidir.

Medikal El ve Ayak Bakımı Nelere İyi Gelir?

Medikal el bakımı hijyenik ve steril araçlar ile yapılan bakımdır. Ellerde oluşan deformasyonlar, el tırnaklarındaki batıklar ya da ellerdeki egzama, diğer mikrobik oluşumlar, tırnakların kötü ve bakımsız olması, kötü kesilmesi gibi sorunlar daha iyi uzman ekiplerce müdahale gerektirir. Uzman kişiler tırnak ve el bakımını itina ile sağlıklı ve hijyenik ortamda yapar.
Medikal ayak bakımında ise ayaklar, ayak tırnakları, ayaktaki deformasyonlar, batıklar ve nasırlar itina ile uzmanlarca bakım görür. Daha hijyenik ortamda ayaklar bakıma tabi edilir. Özellikle de yapılan pedikür sağlık açısından önemlidir. Uzmanlarca yapılmayan pedikür birçok hastalığı beraberinde getirebilir. Bu yüzden gerek el gerekse ayak bakımı herkese emanet edilmemeli, steril ortamlarda steril araçlar ile bakım yapılan yerler tercih edilmelidir.